Lato z Empatią – zapisy są cały czas możliwe pytaj mailowo

inne terminy:

Zapraszamy Cię na wspólny wyjazd w idei Nonviolent Communication – NVC (Porozumienie Bez Przemocy – PBP), i Rodzicielstwa Bliskości w cudowne miejsce 🙂
Ten wyjazd jest dla Ciebie jeśli:
  • chcesz pogłębić swoje umiejętności PBP,
  • chcesz spędzić czas z ludźmi, dla których wzajemne zrozumienie, autentyczność i szacunek są ważne,
  • chcesz by Twoje dzieci spędziły czas z dziećmi dla których komunikacja z poziomu serca jest wartością,
  • chcesz połączyć odpoczynek z własnym rozwojem, potrzeby swoich dzieci i własne, możliwość bycia ze sobą oraz z innymi…To czas w którym w bezpiecznej atmosferze i wspierającym otoczeniu doświadczymy
  • komunikacji z poziomu serca. To przestrzeń odpowiednia do praktykowania Porozumienia bez Przemocy, uważności, kontaktu z przyrodą i z samym sobą, doświadczania wspólnoty opartej na akceptacji i otwartości.
  • Codziennie rano przed śniadaniem zainteresowani będą mogli uczestniczyć we wspólnej praktyce asan jogi i w medytacji (dodatkowa opcja)
Ramowy plan dnia:
8:00 – 9:00 Śniadanie
9:30 – 12:30 Warsztaty NVC (w tym czasie dzieci mają swoje zajęcia**)
13:00 – 14:00 Obiad
14:00 – 18:00 Czas wolny (4h): wędrówki, spacery, gry i inne aktywności
18:30 – Kolacja
ok. 20:00 – Spotkania zgodnie z Waszymi potrzebami i propozycjami
* plan może ulec zmianie ze względu m.in na potrzeby uczestników, warunki pogodowe, propozycje dzieci.
**Facylitatorzy zapewniają zajęcia każdemu dziecku, które jest gotowe na bycie bez rodzica przez 3h. Proponujemy zajęcia zorganizowane dla dzieci i jednocześnie wolność w zgodzie z ideą Porozumienia bez Przemocy. Dzieci, które nie są gotowe na rozstanie z rodzicem, mogą być z nami podczas warsztatów pod opieką rodzica.

Prowadząca:
Asia Nowicka –certyfikowana trenerka NVC, mediatorka, coach w idei NVC, towarzyszy ludziom w drodze, wspiera w pielęgnowaniu autentycznych, pełnych miłości relacji ze sobą i z drugim, prowadzi grupy empatii i warsztaty, coaching, mentoring, mediacje. Pracuje w idei NVC (Porozumienie bez Przemocy) M. Rosenberga, IFS Richarda Schwartza, The Work Byron Katie, The Daring Way Brene Brown oraz Rodzicielstwa Bliskości i Jespera Juula.
Absolwentka studiów Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga oraz Train The Trainer NVC w Collegium Civitas. Certyfikowana w The Centre of Nonviolent Communication. Uczestniczka Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces.
więcej: https://joannanowicka.com.pl/kim-jestem/
„Ważne jest dla mnie dzielenie się i wzbogacanie życia innych, inicjuję więc przestrzeń dla rodziców pragnących świadomie budować bezpieczną pełną miłości więź z Dzieckiem. Spotkania i warsztaty dla osób potrzebujących wspólnoty by wspierać się, dzielić doświadczeniem i inspirować w pielęgnowaniu relacji opartych na głębokim porozumieniu. Poza konceptem dobra i zła jest przestrzeń – Przestrzeń Porozumienia – tam prawdziwie się spotykamy”.
Ewelina Markiewicz – architektka, żona i mama trójki dzieci. Mentorka w Wolnej szkole „Mandala”.
Prowadzi zajęcia dla dzieci z tekturą, plastykę 3D, a także warsztaty architektoniczne. https://www.facebook.com/KARTONmania-203774976468681/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARBLlFBJTmFXwHffrsrgIgoGB1zIBemO4oxO7c4Lz_mE8VmqNTrr7Y1mFtGqEgsz7D12eeX2n9c_rDNj
Jest trenerką Sensoplastyki®️ a od niedawna mentorką w szkole demokratycznej.
O sobie pisze: „Dzieci dają mi energię do działania, inspirują, często wzruszają swoim zaangażowaniem i pomysłami. Uwielbiam przyglądać się ich zadowoleniu z wykonanej pracy, ich dumie ale cieszę się również z każdej dyskusji na temat tego, że coś im się nie podoba.
Marzę o przestrzeni, w której dzieci mogłyby tworzyć nieskrępowanie i swobodnie. Bez presji czasu i tego, co powstanie. Bez frustracji i oceniania.
Na zajęciach tworzymy, bawimy się, tańczymy i tworzymy.
Nie musimy siedzieć w ławkach, leżymy na podłodze, malujemy lewą ręka lub stopami ?

Krzysztof Kalemba – edukator przyrodniczy z Sudeckiego towarzystwa przyrodniczego, botanik, pasjonat zielarstwa i surwiwalu.
https://www.facebook.com/chwasciarnia/
https://www.facebook.com/Skarbiec-W%C5%82oczykija-644917289033282/

Podczas serii spacerów przyrodolubów poznamy tajniki otaczającej nas przyrody od tego co skrywa gleba, do i istot żyjących nad koronami drzew, dowiemy się jak poradzić sobie w sytuacjach podbramkowych i bez udogodnień w lesie.

Proponujemy Wam:
– praktykowanie Porozumienia bez Przemocy w różnych relacjach i konfiguracjach
– doświadczanie empatii, zrozumienia i autentyczności w grupie osób praktykujących Porozumienie bez Przemocy
– warsztaty rano i podsumowania wieczorem
– możliwość uczestniczenia w warsztatach z dziećmi, które nie są gotowe rozstać się z rodzicami,
– troskę o każde dziecko, zarówno to, które wybrało zabawę w grupie, jaki i to, które woli bawić się samo a więc zajęcia zorganizowane dla dzieci, zapewniające atrakcje i jednocześnie wolność w duchu Porozumienia bez Przemocy
– odpowiadanie na Wasze potrzeby i tworzenie empatycznej przestrzeni, w której możecie wyrazić swoje prośby,
– towarzyszenie (jeśli będziecie tego potrzebować) w Waszej relacji z dzieckiem,
– pomoc w rozwiązywaniu pojawiających się trudności
– możecie także skorzystać z sesji coachingu opartego na potrzebach, sesji IFS (Internal Family Systems) i sesji empatycznej oraz mediacji (za dodatkową opłatą).
☂ Miejsce:
Zachełmie w Gminie Podgórzyn – Hotel Concordia http://hotelconcordia.pl/miejsce/
i Wiśniowy Sad http://www.wisniowysad.pl/
Inwestycja:
Ceny przykładowe:
1540 zł osoba dorosła*
Dzieci:
1340 zł – dzieci powyżej 6 do 11 lat
1270 zł -dzieci do 6 lat
560 zł – dzieci do 2 lat Wspólny pobyt trwa 7 dni, cena obejmuje:
6 noclegów
Wyżywienie (6 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji)
Warsztaty NVC dla dorosłych
Opieka i zajęcia dla dzieci
Zajęcia integracyjne dla dorosłych
* dwie osoby dorosłe z jednej rodziny 2780 zł.
✍ Rezerwacja następuje po zgłoszeniu telefonicznym bądź mailowym do Asi
504 945 336, nvccamp@gmail.com lub Tak, chcę zarezerwować miejsce
oraz wpłacie zadatku w wysokości 500 zł/os. Wpłata zadatku jest jednocześnie potwierdzeniem zapoznania się z zasadami organizacyjno-finansowymi.

Zadatek należy wpłacić w ciągu 7 dni od daty rezerwacji miejsca. Płatność całej kwoty do 31 maja 2020 r.

Istnieje możliwość zwrotu wpłaconej kwoty (bez bezzwrotnego zadatku) jeśli na wolne miejsce rodzina rezygnująca znajdzie inną rodzinę, która będzie uczestniczyć w campie.Chętnie zwrócimy Ci to, co zapłaciłeś minus:500 PLN/os na pokrycie naszych kosztów administracyjnych, jeśli zrezygnujesz do 31 maja 2020
Nie oferujemy zwrotu pieniędzy, jeśli zrezygnujesz po 31 maja 2020 roku. Akceptujemy zmiany nazwisk (np. zamiany). Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, co jest możliwe.

Ilość miejsc ograniczona. W przypadku nie zgłoszenia się minimalnej ilości uczestników, organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wyjazdu. W tym przypadku zostanie zwrócona pełna kwota jaka została wpłacona.

Ważne:
Pobyt zaczynamy 25 lipca obiadem, ok. 13.00 i kończymy 31 lipca śniadaniem ok. 10.00.

  • Wakacje z NVC #