Ekologia zdrowia i relacji – wyjazd NVC z TCM to unikalne wyjazdowe warsztaty zawierające połączenie filozofii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i podejście do relacji międzyludzkich i duchowości, które reprezentuje idea Nonviolent Communication*.

Jak funkcjonować w zdrowiu i świadomości?
Jak odkrywać co prawdziwie dla mnie ważne i jak to dostać biorąc pod uwagę także innych? Jak cieszyć się zdrowiem i dobrostanem fizycznym, psychicznym i duchowym? Odpowiemy na te pytania uwzględniając holistyczne podejście i korzystając z efektu synergii TCM i NVC 🙂 Poza warsztatami będziemy dostępne z naszymi talentami i zasobami na spotkania indywidualne: coaching oparty na potrzebach, mediacje, sesje empatyczne i mentoringowe w idei NVC i IFS, akupunktura, masaże i diagnoza indywidualna – po wcześniejszym umówieniu.

Kierujemy te warsztaty do osób poszukujących zmiany i radości w relacjach i chcących cieszyć się zdrowiem, równowagą i harmonią w życiu. Chcących doświadczyć różnicy perspektyw, dostać wiedzę i skorzystać z konkretnych narzędzi w swoim rozwoju.

Zapraszamy każdego, kto chce rozwijać i pielęgnować oparte na wzajemnym szacunku oraz zrozumieniu relacje, pogłębić swoją umiejętność budowania autentycznego i głębokiego kontaktu ze sobą i z innymi.

****************
CELE WARSZTATÓW – celem jest rozwój umiejętności
* harmonijnego gospodarowania własną energią życiową
* bycia w kontakcie ze sobą i pogłębienia świadomości siebie
* słuchania i wyrażania swoich uczuć i potrzeb w sposób biorący pod uwagę uczucia i potrzeby innych
* budowania autentycznych relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu, relacji wzbogacających życie
* zarządzania swoim czasem zgodnie z zegarem, który wyznacza natura
* równoważenia energii życiowej Qi za pomocą prostych ćwiczeń

KORZYŚCI Z UDZIAŁU:
Poznasz:
1. Podstawy Nonviolent Communication (NVC) (Porozumienia Bez Przemocy) Marshalla B.Rosenberga
2. Narzędzia dialogu w idei NVC
3. Podstawowe rozróżnienia kluczowe
4. Różnice między obserwacją a interpretacją
5. Sposoby rozpoznawania i nazywania uczuć i uczuć rzekomych
6. Sposoby rozpoznawania potrzeb kryjących się za uczuciami
i strategii na ich zaspokojenie
7. Różnicę między prośbą i żądaniem
8. Sposoby reagowania w trudnych sytuacjach za pomocą narzędzi NVC (wyrażenie siebie wg 4 kroków, empatia i auto-empatia)
9. Umiejętność reagowania z empatią
10. Złote zasady zdrowego żywienia
11. Źródła energii życiowej Qi
12. Sposoby utrzymywania energii Qi na optymalnym poziomie
13. Czynniki wewnętrzne i zewnętrzne wpływające na stan zdrowia
14. Wpływ emocji na poszczególne narządy
15. Zasady dobowego przepływu energii przez narządy naszego ciała
16. Podstawy akupresury, czyli chińskiego automasażu
17. Przepisy na proste i energetyzujące potrawy (wegańskie, wegetariańskie i dla jaroszy).
18. Radość każdego dnia ♥

****************
SPOTKANIE::
Piątek
13.00-15.00 dojazd, obiad
15.00-15.30 przywitanie siebie
15.30—18.00 TCM: Wstęp do medycyny chińskiej
18.00-19.00 kolacja
19.00-20.30 NVC: Wstęp do świadomej komunikacji

Sobota
7.15-8.00 poranny Qi gong
8.00-9.00 śniadanie
9.00-12.00 NVC: Relacje ze sobą i z innymi
12.00-13.00 obiad
13.00-16.00 relax, spacer, drzemka…
16.00-18.00 TCM: O emocjach
18.00-19.00 kolacja
19.00-20.30 NVC a TCM czyli o synergii

Niedziela
7.15-8.00 poranny Qi gong
8.00-9.00 śniadanie
9.00-12.00 NVC: Uznanie kluczem do dobrostanu
12.00-13.00 obiad
13.00-14.30 TCM: Rytm Zegara ciała
14.30-15.00 zakończenie

JAK BĘDZIEMY PRACOWAĆ?
Spotkanie ma charakter warsztatowy, nastawiony na doświadczanie i praktykę na przykładach oraz sytuacjach z życia. Będzie więc przestrzeń, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami i doświadczyć czegoś nowego, poćwiczyć nowe sposoby reagowania w bezpiecznych warunkach. To jaki kształt będzie miało spotkanie w dużym stopniu zależy od uczestników. To jakie każdy wniesie pytania i odpowiedzi, dzieląc się swoim doświadczeniem i uczestnicząc w ćwiczeniach staje się kształtem warsztatu i podstawą do dalszego rozwoju, refleksji, pytań oraz przemyśleń.
****************
*Idea Nonviolent Communication (Porozumienia Bez Przemocy) Marshalla Rosenberga amerykańskiego psychologa zwana inaczej Językiem Serca czy Empatyczną Komunikacją uczy otwartego wyrażania swoich uczuć i potrzeb bez naruszania granic drugiego, ułatwia zrozumienie uczuć i potrzeb swoich i drugiej osoby sprzyjające budowaniu głębokich, autentycznych relacji. Podejście NVC sprawdza się zwłaszcza w sytuacjach konfliktowych kiedy dzięki umiejętności rozpoznawania i wyrażania swoich emocji w bezpieczny nieraniący sposób oraz empatii można pod mechanizmami obrony, blokowania, krytyki czy pogardy zobaczyć drugiego człowieka z jego uczuciami i potrzebami, nawiązać kontakt i dojść do porozumienia.

Medycyna Chińska jest skarbem, który gromadzono przez 5 tysięcy lat, chcemy więc, dzielić się nim z innymi. Od medycyny zachodniej różni ją przede wszystkim troska o profilaktykę zdrowia. Dawniej w Chinach lekarz był opiekunem rodziny, który dbał o to, aby wszyscy jej członkowie żyli w zdrowiu. Podczas tego wyjazdu, pokażemy Wam zalążek tradycji chińskiej w obszarze zdrowia oraz ideę życia w pełnych miłości, autentyczności i szacunku relacjach ze sobą jak i innymi. Ina opowie na czym polegają ZAŁOŻENIA MEDYCYNY CHIŃSKIEJ – jak zarządzać swoją energią, jak żyć w zgodzie z naturą. Przybliży DOBOWY ZEGAR NARZĄDÓW, związanym z naszą aktywnością w ciągu dnia i nocy – dowiecie się kiedy wg Chińczyków najlepiej jest zjeść, kiedy odpocząć, jaki jest najlepszy czas na seks, medytację czy sport. Otrzymacie SKRYPT Z PRZEPISAMI KULINARNYMI (sprawdzonymi i prostymi) , które wzmacniają układ odpornościowy.
Poranki będziemy rozpoczynać chińską gimnastyką QI GONG, która poruszy Qi w naszych ciałach i przygotuje nas fizycznie i mentalnie na cały intensywny dzień.

Podczas wyjazdu poruszymy także temat EMOCJI WG MEDYCYNY CHIŃSKIEJ. W warunkach jakich dzisiaj żyjemy jesteśmy wystawiani nieustannie na stres co częściej skutkuje zaburzeniami emocjonalnymi. Dlatego potrzeba dobrych rozwiązań, których należy szukać w połączeniu tradycyjnych mądrości i dziedzin pozwalających na większy wgląd i świadomość aby żyć w dobrostanie, pielęgnując relacje z samym sobą, drugim człowiekiem i otaczającym nas światem. Idea Nonviolent Communication (NVC) pozwala spojrzeć na relacje z perspektywy uczuć i potrzeb jako motywu ludzkiego działania.

W Chinach mawia się: „qian li zji xing shi juz u xia”, co znaczy „nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku”. Jej celem jest osiągnięcie satysfakcji i równowagi w życiu. Najciekawsze jest to, że ten cel może zacząć się już za chwilę i być trwającym procesem kierującym nas bliżej i bliżej równowagi emocjonalnej, fizycznej i mentalnej…

PROWADZĄCE:
dr Karolina Ina Kubas – Jestem doktorem nauk chemicznych w zakresie chemii medycznej. Z wyróżnieniem ukończyłam Śląską Akademię Akupunktury w Katowicach, gdzie studiowałam Tradycyjną Medycynę Chińską. Studiowałam także Naturopatię w Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu. Wykształcenie w dziedzinie Medycyny Chińskiej zdobywałam u wybitnych praktyków z Chin, Francji, Izraela, Holandii, Australii, Polski.
Popularyzuję świadome życie w zdrowiu poprzez wykłady i warsztaty na temat Medycyny Chińskiej od strony praktycznej. We Wrocławiu prowadzę swój gabinet. Specjalizuję się w akupunkturze i dietetyce leczniczej. W terapii pacjentów stosuję zarówno holistyczne, jak i indywidualne podejście, stosując zróżnicowane metody diagnostyczne i uzdrawiające.
Od kilku lat praktykuje ideę NVC w życiu codziennym. Od tego czasu lepiej rozumiem ludzi, relacje i prawa jakimi rządzi się świat. Zarówno ja, jak i moi bliscy, odczuwają dzięki temu dobrostan.

Asia Asha Nowicka – trenerka, mediatorka, coach i praktyk empatycznej komunikacji wg. Nonviolent Communication, zgodnie z wytycznymi międzynarodowej organizacji the Center for Nonviolent Communication, w procesie certyfikacyjnym,. Od kilkunastu lat zajmuje się rozwojem osobistym w różnych aspektach i bezpośrednim wpływem postawy na jakość życia, a odkąd jest mamą już 7-letniej Lili, szeroko pojętym rozwojem w sferze świadomości rodzicielskiej, ideą Nonviolent Communication, The Work i Rodzicielstwa Bliskości, i które praktykuje i upowszechnia. Prowadzi warsztaty, grupy empatii i praktykujące NVC, mediacje, coaching, sesje empatyczne i mentoring również online, via skype. Ukończyła intensywny trening „Coaching oparty na potrzebach” z Pernille Plantener, roczne Studium Mediacji opartych na Porozumieniu bez Przemocy, roczny kurs mediacji z Yoramem Mosenzonem oraz Studia Podyplomowe Porozumienia Bez Przemocy. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych Train the Trainers NVC.
“Poza konceptem dobra i zła jest przestrzeń – Przestrzeń Porozumienia – tam prawdziwie się spotykamy”.
Więcej informacji na: Joanna Nowicka. Przestrzeń porozumienia – Mediacje, Coaching, Warsztaty.

****************
INFORMACJE ORGANIZACYJNE

CENA: 780 zł za trzydniowe warsztaty
oraz noclegi (2 noce) i wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady i 2 kolacje wegetariańskie lub wegańskie)
Rezerwacja miejsca: 100 zł (bezzwrotna zaliczka)

Cena FIRST Minute: 580 zł obowiązuje do 30.03.2018,
od31.03.2018 – 680 zł do 07.04.2018.
(prosimy o wpłatę do 2 dni od zgłoszenia swojego udziału)

Cena dla par: 680 zł od osoby

☂ MIEJSCE WARSZTATÓW:
KARKONOSZE 🙂 Jagniątków Villa Sattva tutaj link:
https://web.facebook.com/villasattva/?hc_ref=ARSTIRJDN451I90_ov9j1yj6m6oE5DLywQXUU2lj0Nh2id2Fr4GEBvU2En-asITVq50&fref=nf&pnref=story.unseen-section

LICZBA UCZESTNIKÓW:
Maksymalna wielkość grupy: 20 osób.
Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na komfort pracy uczestników – decyduje kolejność zgłoszeń.

✍ ZAPISY:
swiadomerodzicielstwo@o2.pl
tel: 504 945 336

W razie jakichkolwiek pytań, serdecznie zapraszam do kontaktu:
Asia Nowicka
swiadomerodzicielstwo@o2.pl
Jeśli bardzo zależy Ci na wzięciu udziału w warsztacie i finanse są jedyną przeszkodą napisz – myślę, że są inne możliwości i znajdziemy strategię zaspokajającą nasze potrzeby.