Asia Nowicka

trenerka, mediatorka, coach i certyfikowany trener i praktyk w idei NVC.

Jestem. W różnych rolach dzielę się tym co dla mnie ważne, czego doświadczam i czego się uczę, trzymając przestrzeń. Jako trenerka, mediatorka, coach towarzyszę ludziom w ich drodze, wspieram w pielęgnowaniu autentycznych, pełnych miłości relacji ze sobą
i z drugim. W uważnej obecności jestem świadkiem cudu wrażliwości i odwagi.
Prowadzę grupy empatii, grupy praktykujące, wyjazdy i warsztaty świadomej komunikacji oraz sesje indywidualne, coaching, mentoring i mediacje łącząc idee NVC (Porozumienie bez Przemocy) Marshalla B. Rosenberga, IFS (Internal Family Systems) Richarda C. Schwartza, The Work Byron Katie, The Daring Way Brene Brown i coaching zorientowany na potrzeby.
Od kilkunastu lat zajmuję się rozwojem osobistym w różnych aspektach i bezpośrednim wpływem przekonań i postawy na jakość życia, a odkąd jestem mamą 7 letniej Lili, szeroko pojętym rozwojem w sferze świadomości rodzicielskiej, ideą Nonviolent Communication, The Work i Rodzicielstwa Bliskości, które praktykuję i upowszechniam. Kompetencje coacha zdobyłam w Szkołe Coachingu Lilianny Kupaj oraz podczas intensywnego dwustopniowego treningu „Coaching oparty na potrzebach” z Pernille Plantener. Umiejętności mediatora nabyłam podczas rocznego Studium Mediacji opartych na Porozumieniu bez Przemocy oraz rocznego kursu mediacji z Yoramem Mosenzonem. Jestem absolwentką Studiów Podyplomowych Porozumienia Bez Przemocy. Wciąż jestem w drodze na ścieżce rozwoju i pogłębiam swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach NVC z wieloma trenerami: Miki Kashtan, Shona Cameron, Liv Larsson, Kay Rung, Hugo A. Roele, Dominika Jasińska, Ewa Orłowska, Anna Mills, Godfrey Spencer, Frank Gaschler, Agnieszka Pietlicka, Marta Kułaga, Towe Widstrand, Robert Krzisnik, Kathleen Macferran. Uczestniczyłam w 10 dniowym, międzynarodowym intensywnym treningu NVC. Jestem w procesie certyfikacji CNVC. Obecnie w trakcie oraz Studiów Podyplomowych Porozumienia Bez Przemocy dla trenerów.
„Ważne jest dla mnie dzielenie się i wzbogacanie życia innych, inicjuję więc przestrzeń dla rodziców pragnących świadomie budować bezpieczną pełną miłości więź z Dzieckiem. Spotkania i warsztaty dla osób potrzebujących wspólnoty by wspierać się, dzielić doświadczeniem i inspirować w pielęgnowaniu relacji opartych na głębokim porozumieniu. Poza konceptem dobra i zła jest przestrzeń – Przestrzeń Porozumienia – tam prawdziwie się spotykamy”.

Chcesz przeczytać więcej, zapraszam:

Rozmowa w Dzieci są ważne oraz Założenia NVC.

certyfikowany trener NVC